نام کامل:علی همتی,نام مستعار:کیمیا حسابان.آدرس سایت:www.kimiahesaban.com.همکاران:soomar63.com
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09125671815

خدمات کیمیا حسابان

خدمات مورد نظر خود را انتخاب نمایید

مالیات ۲۰درصدی بر فروش مسکن

مالیات ۲۰درصدی بر فروش مسکن در راه است...

با ارائه طرح دو فوریتی در مجلس، با فروش مکرر مسکن قانون پرداخت مالیات 20 درصدی اعمال خواهد شد. ادامه خبر را با کیمیا حسابان البرز همراه باشید.

مالیات 20درصدی بر فروش مسکن

شادمهر کاظم زاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 65 درصد منازل برای سودآوری ساخته شده است، گفت: در این طرح دو فوریتی که در مجلس مطرح شده است، هر ملک مسکونی ای که به فروش می رسد قیمت آن در سند فروش قید می شود که در مرحله ی فروش بعدی 20درصد مالیات به آن مسکن تعلق می گیرد.وی در ادامه افزود: برای مثال از ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار خانه ی مسکن مهر، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانه ی خالی از سکنه موجود می باشد که این امر نشان می دهد بسیاری از این مسکن ها به قصد سودآوری و افزایش قیمت ساخته شده است، که مالیات بر آن باید اعمال شود.

کاظم زاده در توضیح دیگر موارد گنجانده شده در این طرح دوفوریتی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با افزایش مالیات بر عایدات مسکن سعی بر گرایش به سمت مصرف گرایی در ساخت و سازها را دارد. با توجه به مفاد این طرح دو فوریتی، مالک ملک برای 5 سال بعد از دریافت پایان کار از پرداخت مالیات معاف است و اگر ملک شخصی باشد برای ۲ سال مالیات به آن تعلق نمی گیرد.

این نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این موضوع که دولت باید تصدی گری را کنار بگذارد، گفت: مسائل اقتصادی را نمی شود با دستور حل کرد. در سال ۹۲ با جهش یکباره ی ۷۰ درصدی در قیمت مسکن روبرو شدیم و پس از آن تا چندین سال بازار دچار رکود شده بود. این نشان دهنده ی آن است که قوانین (مانند قوانین مالیات) دستوری برای مقطعی خاص مناسب است و با توجه به شرایط و دیگر مسائل، شرایط اقتصاد تغییر می کند و دیگر آن قوانین گذشته کارآمد نمی تواند باشد.

وی همچنین در رابطه با موضوع خانه های خالی نیز گفت: در بعضی کلان شهرها مثل تهران، مالکان بدلیل رشد آمار خانه های خالی و رکود در بازار مسکن ، ملک خود را به فروش نمی گذارند زیرا در صورت فروش، قیمت بالاتری را باید برای خرید مجدد مسکن بپردازند

خسروی­ رئیس اتحادیه املاک درباره معافیت های حوزه مالیات در خصوص مسکن گفت: این معافیت ها­ در حمایت از مستاجران می تواند صد درصد مفید باشد و بهره دهی بسیار خوبی خواهد داشت اما ضمانت اجرایی این طرح هنوز مشخص نیست.

معافیت مالیاتی به طور قطع امتیاز خوبی است و اثر مطلوبی خواهد داشت. ما با افزایش پیدا کردن مالیات مخالفیم و معتقدیم مالیات ها باید کاهش یابد و متعادل شود تا تاثیر خوبی را در مسکن بتوانیم ببینیم.

رئیس اتحادیه املاک در ادامه افزود: ما اعتقادی به املاک و خانه های خالی نداریم مگر اینکه بانک ها این کار را کرده باشند چون بین افراد عادی به ندرت پیش می آید که صاحب خانه خالی باشند.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02600000000 و یا با شماره همراه 09120000000 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

 • نظری ارسال نشده است

پسندها

 • نظری ارسال نشده است

استقرار برترین نرم افزارهای مالی

 • 1-dasht.jpg
 • 2-sepidar.jpg
 • 3-holoo.jpg
 • 4-parmis.jpg
 • ghias.jpg
 • mahak.jpg
 • parse.jpg
 • rafe.jpg
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09125671815
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)