نام کامل:علی همتی,نام مستعار:کیمیا حسابان.آدرس سایت:www.kimiahesaban.com.همکاران:soomar63.com
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09125671815

خدمات کیمیا حسابان

خدمات مورد نظر خود را انتخاب نمایید

افزایش قدرت خرید کارگران در شورای عالی کار

حل مسئله ی افزایش قدرت خرید کارگران در شورای عالی کار:


جهت اطلاع از مشروح جلسه با کیمیا حسابان البرز همراه باشید.قدرت خرید کارگران

عضو کارگری در شورای عالی کار : بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که قدرت خرید کارگران از ابتدای تیر ماه 97 نسبت به دی ماه سال 96 حدود ۴۸.۲درصد کاهش پیدا کرده است!علی خدایی ضمن تایید برگزاری جلسه شورای عالی کار گفت: قرار شده است کمیته دستمزد با دستور کار تعیین راهکارهای برای افزایش قدرت خرید کارگران شروع به فعالیت کند.

مذاکرات جلسه گروه کارگری شورای عالی با موضوع ترمیم قدرت خرید و دستمزد با چالش‌های بسیاری همراه بوده‌ است؛ از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در جلسه ، افزایش قدرت خرید کارگران بود که طبق بررسی‌های گروه کارگری حاکی از آن است که در هفته اول تیرماه نسبت به دی ماه سال گذشته، ۴۸.۲ درصد، قدرت خرید کارگران کاهش یافته‌است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش 5/19 درصدی حقوق و دستمزد نتوانسته خلا هزینه‌ها رادر زندگی پرکند؛ گفت: نه تنها فاصله دستمزد و هزینه‌ها کم نشده است بلکه شاهد افت بسیارشدید قدرت خرید با دستمزد در مقابل هزینه‌های زندگی هستیم به طوریکه قدرت خرید کارگران نسبت به دی ماه سال قبل، ۴۸ درصد کمتر شده ‌است.

خدایی در رابطه با مذاکرات مطرح شده در جلسه شورای عالی کار گفت: جلسه ی پرفشار و پر چالشی با دولتی ‌ها و نمایندگان کارفرمایان داشتیم ؛ نتیجهی این مذاکرات این شد که دولت و کارفرمایان، کاهش قدرت خرید کارگران را پذیرفتند ، اما متاسفانه هنوز هیچ راه‌ حل مناسبی برای جبران این کاهش از جانب آنها ارائه نشد.

وی همچنین ادامه داد: ما در گروه کارگری،یک سری پیشنهادات مشخصی را برای جبران قدرت خرید از دست رفته‌ ی کارگران داشتیم که در نهایت مقرر شد کمیته ی دستمزد با موضوع بررسی راهکارهای افزایش قدرت خرید کارگران (چه دستـمزدی و چه غیردستمـزدی) تشکیل جلسه بدهد و این موضوع را با دقت بررسی و نتیجه ی بدست آمده را به جلسه بعدی شورای عالی کار ارائه کند؛ علاوه بر این قــرار شد نمایندگان وزارتخانه‌هایی که در شورای عالی کار حضور داشتند، موارد مطرح شده در این جلسه را با وزارتخانه‌های متبوع خود طرح کنند و نتیجه را به جلسه ی بعدی شورای عالی کار بیاورند.

خدایی افزود: خروجی کمیته ی دستمزد به اضافه ی نظرات و آرای وزارتخانه‌ها در جلسه بعدی شورای عالی کار ارائه و در مورد آن بحث خواهد شد.

عضو کارگری شورای عالی کار در ارتباط با زمان جلسه ی بعدی شورای عالی کار با موضوع دستمزد و قدرت خرید کارگران اظــهار داشت : زمان جلسه ی بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد؛ این زمان احتمالاً بین 2 هفته تا 1 ماه دیگر است، البته خواسته ی گروه کارگری، برگزاری جلسه در2 هفته ی آینده است.

محمدرضا تاجیک، یکی دیگر از نمایندگان کارگران در شورای عالی کار با اشاره به این موضوع که این تورم در چند ماه ابتدایی سال 97 کمر کارگران را شکسته است، گفت: افزایش 5/19 درصدی دستمزد حداقل برای بگیران در فروردین 97، امیدی کوچک برای قشر ضعیف کارگران بود که در همین ابتدای سال97 دیری نگذشت که این امید ازدست رفت و نه تنها شکاف دستمزدی آنها ترمیم نشد بلکه ما هر روز شاهد کاهش هرچه بیشتر قدرت خرید کارگران هستیم.

نماینده ی مجمع عالی کارگران ایران در شورای عالی کار بیان کرد : با توجه به محاسبات بدست آمده ی گروه کارگری به میزان2/48 درصد در ابتدای سال 97 قدرت خرید کارگران کاهش یافته است و درخواست آنان از شرکای اجتماعی بازبینی مجدد در سبد معیشت و بررسی جهت افزایش توان خرید کارگران است.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در این جلسه گفت: با در نظر گرفتن سبد معیشت سال 97 ، دستمزد دریافتی کارگران و همچنین حداقل های زندگی برای ادامه ی حیات به اختلاف بزرگی میرسیم که کارگران برای ادامه ی زندگی مسیری دشوار و سخت را پیش رو خواهند داشت که این قشر زحمتکش را از حداقل های زندگی محروم کرده است.

وی گفت: در جلسه ی شورای عالی کار مورخ 03/05/97 همه ی شرکای اجتماعی مطالب ارائه شده توسط گروه کارگری را تایید کردند و مقرر شد شرکای اجتماعی ،خصوصاً گروه دولت به فکر اندیشه و راه حل مناسب برای افزایش دریافتی کارگران ( افزایش توان خرید) باشند.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: لزوم ترمیم قدرت خرید از دست رفته‌ی کارگران بر هیچکس پوشیده نیست؛ لذا شورای عالی کار بایستی سریعتر در این مورد اقدام کند.کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02600000000 و یا با شماره همراه 09120000000 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

 • نظری ارسال نشده است

پسندها

 • نظری ارسال نشده است

استقرار برترین نرم افزارهای مالی

 • 1-dasht.jpg
 • 2-sepidar.jpg
 • 3-holoo.jpg
 • 4-parmis.jpg
 • ghias.jpg
 • mahak.jpg
 • parse.jpg
 • rafe.jpg
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09125671815
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)