نام کامل:علی همتی,نام مستعار:کیمیا حسابان.آدرس سایت:www.kimiahesaban.com.همکاران:soomar63.com
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09125671815

خدمات کیمیا حسابان

خدمات مورد نظر خود را انتخاب نمایید

قانون تامین اجتماعی برای تنظیم لیست بیمه

قانون تامین اجتماعی برای تنظیم لیست بیمه

کیمیا حسابان البرز با بیش از 12 سال سابقه فعالیت در زمینه تنظیم لیست بیمه تامین اجتماعی در استان البرز آماده ارائه خدمت به صاحبان مشاغل و مدیران می باشد.

تنظیم لیست بیمه تامین اجتماعی

بر اساس قانون تامین اجتماعی همه کارفرمایان که کارمند یا کارگر مشمول قانون تامین‌اجتماعی در استخدام یا اختیار دارند، صرفنظر از ترتیب استخدام ، نوع قرارداد کاریشان و نحوه پرداخت مزد یا حقوق موظف اند صورت مزد، فوق‌العاده ی شغل و مزایای نقدی کارکنان را تا آخرین روز ماه بعد ( این مهلت درخصوص کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی معافیت از پرداخت حق‌ بیمه ی سهم کارفرما تا روز آخر ٢ ماه بعد است) به شعب سازمان ارسال نمایند.براساس آیین‌نامه اجرایی قانون تامین اجتماعی ، نام و نام‌خانوادگی کارفرمایان (درصورتی که کارگاه به صورت حقوقی اداره می ‌شود، نام، مدیرعامل و مشخصات شرکت)، نشانی دقیق کارگاه، نام ماه و تعیین روزهای کارکرد و حقوقی که برای آن مدت تهیه شده است ، نام و نام خانوادگی بیمه ‌شده به طور کامل، منطبق با شناسنامه، شماره بیمه و...، مبلغ حق‌ بیمه، سهم بیمه ‌شده ، سهم کارفرما و مجموع آن و در صورتی‌که کارگر شاغل در کارگاه به واسطه ی بیماری یا حادثه در استراحت پزشکی باشد، کارفرما باید نام کارگر در لیست شاغلین کارگاه درج کند، ولی با توجه به استعلاجی وی کارکرد را صفر لحاظ نماید( یعنی دوران استراحت بدون درج تاریخ ترک کار صفر رد می شود(مطابق با گواهی پزشک). این قانون تامین اجتماعی برای استفاده کارگر از خدمات سازمان و احتساب کردن سوابق وی و همچنین اطلاع شعبه های سازمان نسبت به عدم اشتغال بیمه ‌شده در محل کارگاه مؤثر است.

براین اساس، درخصوص کارگاه‌های جدید که تا کنون نسبت به تشکیل پرونده مطالباتی و تنظیم لیست بیمه در شعبه تأمین‌اجتماعی محدوده فعالیت خود اقدام نکرده اند، نظر به اینکه تنظیم لیست بیمه (صورت مزد یا حقوق) بیمه‌شدگان مستلزم شناسایی کامل کارگاه ،کارگران شاغل در کارگاه و تعیین شماره ی مخصوص کارگاه و بیمه ‌شدگان است. کارفرمایان کارگاه ‌هایی که مشمول قانون تامین ‌اجتماعی قرار می‌گیرند ، باید حداکثر در مدت ١٥ روز پس از تاریخ شمول به سازمان مراجعه و مشخصات کارگاه و همچنین کارگران خود را با توجه به فرم‌هایی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، تکمیل و به واحدهای مربوطه در شعبه ی تأمین ‌اجتماعی جهت تنظیم لیست بیمه تسلیم کنند.
براساس این قانون تامین اجتماعی ، کارفرمایان کلیه کارگاه‌های مشمول این قانون (اعم از حقیقی یا حقوقی) به جز کارفرمایان مشمول قانون معافیت از حق ‌بیمه تا میزان ٥ نفر کارگر و کارفرمایان در کارگاه ‌های فصلی درصورتی که تمایل به تنظیم لیست بیمه بصورت دوره‌ای داشته ‌باشند، می‌توانند با مراجعه به شعبات مربوطه و تنظیم و امضاء تعهدنامه (در دو نسخه) اقدام کرده و به جای ارسال صورت های دستمزد یا حقوق و مزایا به روش ماهانه در ابتدای هر سال لیست دوره ‌ای ارسال و تغییرات مربوط در طول دوره را ( مابقی ماه‌ های سال) طی لیست تغییرات ارسال کنند، ضمناً در صورتی‌‌که کارفرمای کارگاه دارای شخصیت حقیقی تغییر یابد مراتب را کتباً به شعبه اعلام کند. از تاریخ اعلام ، تنظیم لیست بیمه دوره ‌ای منتفی خواهد شد و ادامه آن منوط به تعهد نامه کارفرمای جدید خواهد بود. همچنین تغییراتی که در کارگاه ‌ها از نظر افزایش یا کاهش تعداد کارگران ، یا میزان حقوق و مزایای آنها ایجاد می‌شود، باید درصورت مزد و حقوق لحاظ شود.
بر اساس این قانون تامین اجتماعی، کارفرمایانی که تنظیم لیست بیمه را بصورت دوره ای ارسال می‌کنند درصورت وجود تغییرات در تعداد بیمه ‌شدگان روزهای کارکرد، میزان حقوق و مزایا و مشاغل آنان موظف هستند لیست تغییرات مربوط به هر ماه (حداکثر تا آخرین روز ماه بعد) به شعب مربوطه تسلیم کنند، در غیر این صورت لیست تغییراتی که اعلام شده توسط کارفرما (خارج از مهلت مقرر) ملاک عمل نبوده و لیست ماه قبل ملاک عمل سازمان خواهد بود.

به گزارش سازمان تأمین‌اجتماعی، تغییرات مربوط به تنظیم لیست بیمه حق ‌بیمه زمانی مورد توجه تأمین ‌اجتماعی قرار خواهد گرفت که کارفرما این تغییرات را ظرف مهلت مقرر قانونی به این سازمان اعلام کند.
ضمناً طبق بند ٥ ماده ٢ قانون تامین ‌اجتماعی مصوب ١٣٥٤، مزد یا حقوق یا کارمزد در این قانون شامل هرگونه وجوه و مزایای نقدی یا غیر نقدی مستمر است که در مقابل کار به بیمه‌ شده داده می ‌شود که در این خصوص با عنایت به اینکه وجوه پرداختی در واقع ناظر به پول نقد است و مزایای غیرنقدی وجه تلقی نمی‌شود ، لذا هرگونه وجهی که به صورت مستمر یا غیرمستمر پرداخت شود به عنوان مزد و حقوق بوده و همچنین مزایای غیرنقدی که به صورت مستمر پرداخت می ‌شود، کارفرما مکلف است با تنظیم لیست بیمه و پرداخت حق‌بیمه ی متعلقه را با رعایت قانون تامین‌ اجتماعی به سازمان ارسال و پرداخت کند.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02600000000 و یا با شماره همراه 09120000000 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

 • نظری ارسال نشده است

پسندها

 • نظری ارسال نشده است

استقرار برترین نرم افزارهای مالی

 • 1-dasht.jpg
 • 2-sepidar.jpg
 • 3-holoo.jpg
 • 4-parmis.jpg
 • ghias.jpg
 • mahak.jpg
 • parse.jpg
 • rafe.jpg
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09125671815
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)