نام کامل:علی همتی,نام مستعار:کیمیا حسابان.آدرس سایت:www.kimiahesaban.com.همکاران:soomar63.com
5 از 5

مرا بخاطر بسپار

ورود
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09120483324

خدمات کیمیا حسابان

خدمات مورد نظر خود را انتخاب نمایید

مزایای اخذ کد اقتصادی

مزایای اخذ کد اقتصادی شرکت:

در صورتی که شما فعالیت تجاری انجام می دهید یا مشغول به تولید کالا و یا محصولی هستید و دارای موسسه ای هستید، شما بعد از ثبت شرکت باید جهت اخذ کد اقتصادی اقدام کنید.


اخذ کد اقتصادی در کرج

شرکت کیمیا حسابان البرز در زمینه ثبت شرکت در کرج ، ثبت برند در کرج ، اخذ کد اقتصادی در کرج ، همواره راهنما و همراه شماست و شما می توانید با ثبت برند از مزایای فراوان آن استفاده کنید و وارد بازار رقابت گردید.

§ مزایای اخذ کد اقتصادی شرکت :


1) کسب مجوز های لازم جهت فعالیت های تجاری

2) جلوگیری از رقابت های ناسالم یکی از مزایای این کار محسوب می شود

3) پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات

§ اشخاص موظف به اخذ شماره اقتصادی

تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی که مشغول به امر واردات و صادرات محصولات، تولید محصول، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی و یا مونتاژ هستند،

همینطور تمامی اشخاص حقیقی که دارای پروانه کسب یا کار ازمراجع ذیربط هستند و یا دارای محلی برای فعالیت تجاری خود هستند، از جمله اشخاصی هستند که ملزم به اخذ شماره اقتصادی می باشند.

با اخذ کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند دفاتر قانونی، صورتحسابها و فاکتورهای صادر شده را راحت تر بررسی کند.

کلیه اشخصاص حقیقی و حقوقی که موفق به اخذ کد اقتصادی شده اند، موظف هستند هرگونه تغییرات از جمله تغییر نام، تغییر نشانی، تغییر شغل، انحلال و دیگر موارد را حسب مورد، حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ تغییرات ذکر شده به حوزه مالیاتی اعلام نمایند در غیر این صورت مسئولیت عدم اطلاع رسانی، به عهده صاحبان مشاغل که کد اقتصادی دارند می باشد .

اشخاص حقوقی و حقیقی تا پایان مهلت تعیین شده جهت اخذ کد اقتصادی و همچنین تشکیل پرونده مالیاتی در صورتی که نیاز به کد اقتصادی داشتند، می توانند حسب مورد از شناسه ملی و شماره ملی به عنوان کد اقتصادی استفاده نمایند . درج کردن کد اقتصادی در کلیه اسناد و مدارک فروش، قراردادها، فاکتور ها و صورتحساب ها

در زمان فروش کالا یا خدمات الزامی می باشد. در صورت درج نشدن کد اقتصادی فروشنده و خریدار در صورتحساب طبق ماده ۱۶۹ قانون مالیاتی مستقیم و تبصره ۲ آن صادر کننده ی صورتحساب متضامناً مسئول خواهد بود .

نحوه درخواست جهت اخذ کد اقتصادی

مامورین مالیاتی با بررسی شرایط معین شده در اطلاعیه ی منتشر شده در روزنامه های کثیر الانتشار و دستور العمل اجرایی ماده ی 85 قانون، وصول برخی از درآمدهای دولت و مصارف آن در موارد معین شده ، در صورت داشتن شرایط ، فرم اطلاعات هویتی جهت اخذ کد اقتصادی را کپی می گیرد و قسمت مربوط به خود را با درج و پیوست یک قطعه عکس بر روی فرم هویتی با سایر مدارک به حوزه مالیاتی مربوطه تحویل می نماید و یک رسید دریافت می کند . پس از رسیدگی حوزه ، در صورتی که مدارک ناقص باشد، شماره اقتصادی داده نمی شود و همچنین مدارک و فیش بانکی مسترد نخواهد شد . در باره ی اشخاص حقوقی نیز مانند اشخاص حقیقی عمل می شود با این تفاوت که در صورت داشتن مغایرت یا تغیر باید فرم تغییرات اطلاعات هویتی مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی نیز از طرف متقاضی تکمیل گردد.

یکی از مزایای اخذ کد اقتصادی برای امور مهم تجاری است، این امور مهم عبارت است از:

 • اخذ کارت بازرگانی
 • صدور فاکتور
 • شرکت در مزایده ها
 • شرکت در مناقصات
 • افتتاح حساب در بانک
 • اخذ قرارداد با شرکت های دولتی

چطور با اخذ کد اقتصادی از تخفیفات مالیاتی بهره مند می شویم؟

بر اساس ماده ی 105 قوانین در سازمان مالیاتی کشور "درآمد شرکت هاو درآمد ناشی از فعالیت هاي انتفاعی سایر اشخاص حقوقی ازمنابع مختلف در ایران یا خارج از ایران تحصیل می شود , پس از وضع زیان هاي (هزینه ها) حاصل از منابع غیرمعاف و کسر معافیت هاي مقرر به استثناي مواردي که طبق مقررات این قانون داراي نرخ جداگانه اي می باشد , مشمول مالیات حداکثر به نرخ بیست و پنج درصد ( 25 % ) خواهند بود. "

ماده 105 طبق مصوبه اخیر مجلس چنانچه شرکتها مراحل اخذ کد اقتصادی را انجام ندهند و کد اقتصادی را دریافت ننمایند از معافیت های مالیاتی قید شده در ماده فوق بی بهره خواهند بود.

کاربر گرامی؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره ای رایگان؛ با شماره تلفن 02600000000 و یا با شماره همراه 09120000000 تماس حاصل فرمایید و یا با استفاده از فرم زیر؛ درخواست تماس نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)
شماره تماس وارد شده صحیح نمی باشد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

 • نظری ارسال نشده است

پسندها

 • نظری ارسال نشده است

استقرار برترین نرم افزارهای مالی

 • 1-dasht.jpg
 • 2-sepidar.jpg
 • 3-holoo.jpg
 • 4-parmis.jpg
 • ghias.jpg
 • mahak.jpg
 • parse.jpg
 • rafe.jpg
کرج، خ شهید بهشتی، میانجاده، برج تخصصی البرز، بلوک B، طبقه 5 واحد 10 و 11
02634238941
02634238942
09120483324
نمایش

درخواست تماس شناور

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)